четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 52 ново

Со бекатон плочка скршил прозорец на Владата

Засега непознат сторител синоќа скршил прозорец од објектот на Владата откако фрлил бекатон плочка.

Случајот во полиција го пријавиле од обезбедувањето на владината зграда. Сторителот побегнал, а од МВР велат дека местото е фотографирано и дека работат на пронаоѓање на сторителот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top