вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 107 ново

Со бекатон плочка скршил прозорец на Владата

Засега непознат сторител синоќа скршил прозорец од објектот на Владата откако фрлил бекатон плочка.

Случајот во полиција го пријавиле од обезбедувањето на владината зграда. Сторителот побегнал, а од МВР велат дека местото е фотографирано и дека работат на пронаоѓање на сторителот.

Top