четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 65 ново

Груевски во Сопиште: Вториот крак од Усјански канал за жал е стопиран поради ребалансот на буџетот на новата влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес е во посета на општината Сопиште.

-Во Сопиште само од локалната самoуправа се асфалтирани 20 километри патна мрежа. Ја посетив асфалтираната ул. 12 во Долно Соње, асфалтираната улица 11 во Горно Соње. Наредната недела предвидено е почеток на изградба на повеќенаменско игралиште во Ракотинци. Пред една недела е завршено асфалтирањето на втората фаза од регионалниот пат од Сопиште до Говрлево. Овој проект беше побаран од сите населени места што ги посетив во 2015 година. Се опфатени и 2 фекални колектори. Веќе се реализираше делот од Кисела Вода до Сопиште преку Припор, додека вториот крак од Усјански канал до Сопиште кој за жал е стопиран поради ребалансот на буџетот на новата влада, напиша Груевски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top