сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Жителите на општина Аеродром: Како да го спречиме населувањето на бегалци, слуша ли некој?


Граѓаните на општина Аеродром се се` позагрижени поради Националната стратегија која ја предложи Владата на СДСМ и Министерството за труд и социјална политика, која предвидува изградба на згради за бегалци близу зградата на ФФМ.
Аеродромци предупредуваат дека веќе се прават и планови за изградба на населба за бегалци во нивната општина.

-За жал, изгледа дека веќе се прават и планови за изградба на населба за бегалци во Аеродром. Како да го спречиме ова луѓе?? Слуша ли некој???, се вели во постот на социјалната мрежа Фејсбук, на групата Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top