четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 64 ново

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите


Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер.
Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 степени.

Позначителна промена на времето се очекува в понеделник кога ќе преовладува променливо облачно, ветровито и свежо време со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Локално се очекуваат поинтензивни врнежи, наместа и над 30 л/м2 воден талог. Ќе дува засилен северен ветер, особено попладне и ќе предизвика значително опаѓање на дневната температура за околу 10 степени која ќе биде во интервал од 20 до 29 степени.

Од вторник ќе биде стабилно со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top