четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 64 ново

Срамна македонска култура (фото)

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Пластични шишиња, лименки, најлонски ќеси, хартии – ова е сликата од патот кој води од Скопје кон Охрид. Македонската некултура се покажува на дело…

Граѓаните коментираат дека додека нема строги казни и правилна школска едукација нема ништо да се смени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top