четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 65 ново

Тип-топ средена, а на нозете…

На Балканот отсекогаш се следела модата, па дури и онаа екстремната. Но, Балканот е и старомоден – традицијата и во 21 век го има главниот збор, а тренди белграѓанка успеала да ги спои и двете – традицијата и модата, па тип-топ средена, на нозете облекла опинци.
Да, опинци!
Опинците се дел од народната носија во Карпатите, Соливачка, Романија, делови од Русија и северна Европа, Хрватска, БиХ, Црна Гора, Србија, Македонија и Бугарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top