среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Страшно невреме ја зафати Австрија: Двајца загинати, многумина повредени

Силно невреме ја зави Австрија во црно, двајца загинаа, многумина се повредени. Невремето во кое се повредени повеќе од 40. лица беснеело недалеку од Салцбург, а според тамошните жители имало страшна олуја проследена со силен дожд, грмотевици и ветер кои носеле се пред себе.

Починатите се маж и жена на возраст од 20 години.

Од повредените десетмина се потешко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top