сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 33 ново

Страшно невреме ја зафати Австрија: Двајца загинати, многумина повредени

Силно невреме ја зави Австрија во црно, двајца загинаа, многумина се повредени. Невремето во кое се повредени повеќе од 40. лица беснеело недалеку од Салцбург, а според тамошните жители имало страшна олуја проследена со силен дожд, грмотевици и ветер кои носеле се пред себе.

Починатите се маж и жена на возраст од 20 години.

Од повредените десетмина се потешко.

Top