сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Нов терористички напад: Вооружен напаѓач избодел неколкумина на плоштад во Финска

Финската полиција ранила и уапсила маж кој со нож избодел неколку луѓе во градот Турку, трет по големина во Финска, јавува „Би-би-си“.

Засега нема информација за евентуални жртви или повредени, а полицијата ги предупреди граѓаните да не задржуваат во центарот на градот.

Нападот се случил на плоштад, а напаѓачот е ранет во нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top