среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 100 ново

Нов терористички напад: Вооружен напаѓач избодел неколкумина на плоштад во Финска

Финската полиција ранила и уапсила маж кој со нож избодел неколку луѓе во градот Турку, трет по големина во Финска, јавува „Би-би-си“.

Засега нема информација за евентуални жртви или повредени, а полицијата ги предупреди граѓаните да не задржуваат во центарот на градот.

Нападот се случил на плоштад, а напаѓачот е ранет во нога.

Top