четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 66 ново

Скопје ќе татни-АРМ вечерва ќе има почесна артилериска стрелба!

Армијата на Република Македонија (АРМ) ги известува граѓаните на Скопје дека вечерва во 19.00 часот на почетокот на централната свеченост ќе изврши почесна артилериска стрелба со испалување на 10 артилериски плотуни од касарната Илинден во Скопје.

Оваа активност е во рамки на прославата на Денот на АРМ – 18 август.

Организаторите најавија многу активности за денеска, меѓу кои и огномет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top