сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Аеродром во моето срце ја објави локацијата каде ќе се гради бегалската населба

Наместо рајски парк бегалска населба. Фејсбук групата Аеродром во моето срце објави дека паркот до ФФМ бил избран за идеално место за изградба на згради за бегалците. НВО со месеци го разгледувале теренот во Аеродром и биле одбрани неколку потенцијални локации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top