среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 100 ново

Демирел не го поднесе поразот: Голманот на Фенер се степа со редарите, а ги пцуеше фудбалерите (ФОТО)

По завршувањето на мечот, искусниот репрезентативен голман на Фенербахче, Волкан Демирел, кој на мечот остана на резервната клупа се впушти во физичка пресметка со дел од редарите на стадион, објави спортскиот портал ЕКИПА.

Демирел им дофрлувал вулгарни зборови на македонските фудбалери, а кога почнал со недолични гестикулации, насила бил повлечен во поттрибинскиот простор.

Повеќе фотографии на Екипа.мк

Top