среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 100 ново

Инцидент во Ливерпул: Торцида корнеа столчиња и маваа кон навивачите на Евертон (ВИДЕО)

Навивачите на сплитски Хајдукнаправија хаос во Ливерпул за време на гостувањето против Евертон.

Исфрустрирани по првиот примен гол на нивниот тим, хрватските хулигани предизвикаа голем инцидент, фрлајќи со столчиња кон противничката трибина, но и обидувајќи се да стигнат до домашните фанови. За среќа, беше спречена физичка пресметка меѓу двете навивачки групи, а главниот судија го прекина натпреварот на пет минути додека страстите не се смират.

Извор: Екипа

Top