сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

За 70 минути 5 гола – Шкендија тоне во Милано (ВИДЕО)

По 70 минути игра на „Сан Сиро“ големиот Милан веќе има 5-0 против македонскиот вицешампион кој не успева да парира во ниту еден сегмент од играта.

По оние 3-0 од првото полувреме, во 67. минута за 4-0 погоди и Борини. 

Fabio Borini GOAL HD – 4-0 by livefootball10
А, во 69. минута и Антонели се запиша во листата на стрелците за 5-0…

2314132dAFr3224 by goal_live

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top