сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Комитско селфи на „Филип Втори“: Груевски и Тарчуловски го бодреа Вардар (ФОТО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и пратеникот Јохан Тарчуловски, поранешен водач на навивачката група Комити, го бодреа Вардар од трибините на градскиот стадион „Филип Втори“.Фудбалскиот шампион на Македонија, екипата на Вардар, забележа убедлива победа од 2:0 во првиот натпревар од реванш дуелот против турскиот гигант Фенербахче, во рамки на плејоф фазата во Лигата на Европа.

„Црвено – црните” со одличен резултат ќе патуваат на реванш натпреварот во Турција, и ќе се обидат да обезбедат место во групната фаза во Лигата на Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top