четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 66 ново

Трезен сфатив од прва-Лукас оваа песна ја посвети на Соња!

Иако има многубројни хитови, Аца Лукас на настапите со задоволство пее и по некоја песна на своите колеги. Меѓутоа хитот кој го избра за еден од последните настапи, ги изненади сите.

Имено тој ја отпеа емотивната балада „Сонце на љубовта“ која во оргинал ја изведува Џеј, и со тоа ја воодушеви публиката.

Аца оваа снимка ја објави на својот Инстаграм профил, а многумина ова го поврзаа со неговиот приватен живот.

Како неодамна се раздели од сопругата Соња, следбениците помислиле дека овие емотивни зборови и ги посветил токму неа.

🎙🎙🎙 Sunce ljubavi #AcaLukas #Dzej

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top