среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 3 ново

Стојан Андов напиша книга за Фрчкоски

Книгата „Успеси и заговори“ со поднаслов „Обидите на Данаилов Фрчкоски“ од Стојан Андов ја објави издавачката куќа „Матица македонска“.

Во книгата Андов говори за мноштво судбоносни настани што се случија во Република Македонија во 1993 година, ги разјаснува соочувањата со новите маневри на грчката политика, потоа грчко-српскиот сојуз и градењето мерки за доверба…

Стојан Андов (Кавадарци,1936) е автор на книгите: „Од мој агол“, „Источни патувања“, „Од мој агол“,„Стравот и љубовта“, „Кицо Американецот“, „Враќањето на Американецот“, „Јосип Број Тито и распаѓањето на Југославија“, „Приказната за Марија“, „Драматичната 1991 година“ и „1992 – година на опасни ризици“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top