среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 100 ново

Вечерва прекинав да ќутам, 47 години откако бев Нем и Глув – статусот на убиецот од Велес

Велашани изутрината ги потресе веста за грозоморното убиство кое синоќа се случи во градот.

По извршување на убиството, 46-годишниот С.В. објавил статус на својот Фејсбук профил.

-Фејзбук Пријатели, ја вечерва прекинав да ќутам 47 години откако бев Нем и Глув, се решив да ги убијам моите Монструми, а мое мислење е дека се и Монструми на целото Општество, се што ќе слушнете лошо за мене од овој момент па натаму, ми е натоварено од токму овие Монструми,… Не знам кога повторно ќе успеам ( и дали ќе успеам ) да се јавам, поздрав и се најубаво, до сите Пријатели, се вели во статусот на убиецот.

Top