недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Пиволенд чести уште еден ден гратис: Игор Џамбазов го затвора фестивалот на пивото

Пивскиот фестивал кој требаше да трае шест дена го откри изненадувањето за своите посетители – Пиволенд вечерва чести уште една вечер. На најпознатиот фестивал на пивото кој оваа година го прославува јубилејниот 10-ти роденден,вечерва (недела ) ќе настапат Елвис Блуз Трио, Рингтонс и за крај македонскиот шоумен Игор Џамбазов.

Деновите кои изминаа поминаа одлично. Скопје докажа дека знае да се забавува и на сред лето, а пивото беше одлично освежување во летните жешки денови. Иако температурите го надминуваа 40-от степен, Скопското Кале се покажа како идеална локација за разладување. Шест дена, посетителите до последно место ја наполнија скопската тврдина, а вечерва е подарок за сите љубители на пивото и добрата музика.

Последниот фестивалски ден започнува во 20:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top