недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Непријатно ви е да се соблечете пред новиот партнер?

Nicholle Tom as Maureen and Michael Sheen as Dr. William Masters in Masters of Sex (season 1, episode 2) – Photo: Peter Iovino/SHOWTIME – Photo ID: MastersofSex_102_0977

Освен ако не сте Жизел Бундшен или Адријана Лима, „премиерното“ соблекување пред маж може да биде добар тест за вашата самодоверба…

Сосема е нормално да стравувате дека ТОЈ ќе забележи некоја ваша мана. Таа несигурност може да го наруши односот со новиот партнер. Значи, за време на „блискиот контакт“ применете ги овие чекори за кревање на самодовербата:

Соблекувајте се со музика. Не мислиме на стриптиз-точка, туку на динамична песна што ќе ви го крене расположението и ќе ве опушти.

Облечете нешто удобно. По беспрекорната депилација, втријте миризлив лосион во кожата и облечете женствена долна облека. Овој труд не е само да го импресионирате него, туку за да стекнете чувство на контрола.

Сменете го начинот на размислување. Иако вашите мисли се фокусирани на она малку целулит на бутовите, знајте дека тој е пресреќен што ќе спие со вас. Размислувајте како него и – уживајте

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top