недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 37 ново

Метеорски дожд над Преспа (фото)

 

Метеорскиот дожд „Персеиди“ регистриран од фотоапаратот на битолчанецот Диоген Хаџи-Коста Милевски. Тој овие фотографии ги направил синоќа во периодот од 21:30 часот до 23:20 часот, на плажата Сливница во Преспа.

Останатите фотографии погледнете ги на следниот линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top