недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 78 ново

Најопасните аеродромски писти во светот (Видео)

Локалната клима и географска локација ги прават овие писти најопасни во светот.Лошата видливост, планинските предели и морските гребени се дел од проблемите со кои пилотите се соочуваат при слетување и полетување на авионите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top