недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 78 ново

Ставила Аспирин во машината за перење: Кога ја извадила облеката, не можела да поверува…

Често после перењето на бела облека во машина за перење, таа може да ја промени својата боја и да стане сива. Без оглед на колку начини сте се обидувале да го отстраните сивилото, облеката останува иста. За среќа, постои одлично решение, потребно е да ставите само 325 мг аспирин во 2 литри топла вода. Оставете таблетите да се растворат во водата. Облеката потопете ја во таа вода и оставете ја околу 7 часа. Аспирин таблета можете да ставите и во машината за перење, бидејќи на тој начин таблетата ќе се раствори подобро. По седум часа можете да ја извадите облеката и да ја исушите.

Со користење на аспирин нема да мора да трошите пари на разни производи за избелување, аспиринот е многу ефикасен поради својата киселина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top