недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 75 ново

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Вчера, околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое што на српски јазик му кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Од страна на екипата за Антитероризам била извршена целосна проверка на објектот на банката и на поблиската околина, при што не била пронајдена експлозивна направа.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на лицето кое лажно пријавило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top