четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 125 ново

Стружанец пазарел со фалсификувани пари

Стружанецот Ј.Ѓ. на возраст од 42 години, во маркет во Струга пазарел со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

МВР информира дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Top