недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Страшна слика од големиот пожар во скопско Кондово (Видео)

Десетина противпожарни возила и неколку десетици пожарникари се справуваа со огнената стихија синоќа кај Кондово.

Дел од жителите се евакуирани, со оглед дека пожарот се ширеше кон првите куќи.

Пожарот зафати голема површина на нискостеблеста шума.

Top