вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 60 ново

Познатиот македонски актер во матично се заколна навечна љубов (Фото)

Познатиот актер и пејач Кирил Трајковски Максим или попознат како Марлон Брандо го стави потписот во матично и стана сопруг на убавата Ирена Донческа.

Top