понеделник, 18 јуни 2018 | Вести денес: 61 ново

Познатиот македонски актер во матично се заколна навечна љубов (Фото)

Познатиот актер и пејач Кирил Трајковски Максим или попознат како Марлон Брандо го стави потписот во матично и стана сопруг на убавата Ирена Донческа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top