недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 75 ново

Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

Се уште нема информации за причините за сообраќајната несреќа ниту пак за евентуално повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top