четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 125 ново

Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

Се уште нема информации за причините за сообраќајната несреќа ниту пак за евентуално повредени лица.

Top