недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 75 ново

Невреме во Србија, Горни Милановац побелен од град

Силно невреме попладнево ја погоди Србија, а најголема количина град паднал во Горни Милановац, кој е победел од градот што паѓал а бил со големина на зрно грашок.

Невремето ги зафатило и Чачак и Лучани, каде што голем дел од улиците се поплавени, а пороен дожд имало и во Гуча.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top