недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 9 ново

Невреме во Србија, Горни Милановац побелен од град

Силно невреме попладнево ја погоди Србија, а најголема количина град паднал во Горни Милановац, кој е победел од градот што паѓал а бил со големина на зрно грашок.

Невремето ги зафатило и Чачак и Лучани, каде што голем дел од улиците се поплавени, а пороен дожд имало и во Гуча.

 

Top