недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 36 ново

Ставете 3 кујнски сунѓери во фрижидер: Овој едноставен трик ќе ви заштеди пари!

Ако имате проблем со овошјето и зеленчукот кое брзо скапува во вашиот фрижидер, овој едноставен трик ќе ви биде од голема помош.

Три кујнски сунѓери ставете во фиоката со овошјето и зеленчукот.

На овој начин, вишокот на влага ќе се апсорбира во сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да скапуваат толку брзо.

Сунѓерите може да ги чувате и до 15 дена, по што е потребно да ги замените.
На овој начин можете да заштедите пари, бидејќи овошјето и зеленчукот ќе имаат подолг рок на траење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top