недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 75 ново

19-годишно момче силувало 13-годишно девојче

Ќ.М. (53) во секторот за внатрешни работи во Струмица пријавил дека вчера лицето Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата тринаесетгодишна ќерка.

Истиот ден околу 9:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што било пријавено, на 10.08.2017 година околу 23.30 часот го напуштило домот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top