четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 126 ново

19-годишно момче силувало 13-годишно девојче

Ќ.М. (53) во секторот за внатрешни работи во Струмица пријавил дека вчера лицето Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата тринаесетгодишна ќерка.

Истиот ден околу 9:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што било пријавено, на 10.08.2017 година околу 23.30 часот го напуштило домот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Top