недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Ограбен маркет во Карпош

Синоќа околу 22 часот на улицата „Волгоградска“ во Скопје, две маскирани лица со закана со пиштол ограбиле маркет.

Тие од сефот одзеле неутврдена сума пари од дневниот промет, по што се избегале.

Од полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top