вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

На француските Алпи започна зимата (ВИДЕО)

На Алпите падна првиот снег. На француските Алпи, на висина од 1932 метри, температурите се симнале под нулата и утрото осамнало под снежна прекривка. Се очекува снегот до недела да биде заменет со дожд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top