четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 96 ново

На француските Алпи започна зимата (ВИДЕО)

На Алпите падна првиот снег. На француските Алпи, на висина од 1932 метри, температурите се симнале под нулата и утрото осамнало под снежна прекривка. Се очекува снегот до недела да биде заменет со дожд.

Top