четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 125 ново

Дебито се поблиску: Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Најскапото засилување во светот на фудбалот До сега, Бразилецот Нејмар, доби право на настап откако францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар пред десетина дена дојде од Барселона за рекордни 222 милиони евра, но немаше првао на настап во првото коло од француската лига против Амиен минатиот викенд.

Шпанската фудбалска федерација ги достави потребните документи и регистрацијата на Нејмар е потврдена и со тоа тој доби право на настап.

Top