понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Нема подолги задржувања на граничните премини

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top