сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 32 ново

Нема подолги задржувања на граничните премини

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Top