недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 78 ново

ДИК од општините бара услови за работа на изборните комисии

Државната изборна комисија бара локалните самоуправи да обезбедат соодветни просторни и технички услови за работа на општинските изборни комисии за изборите на 15-ти октомври.

До 11-ти август, пак, треба да се објават локации и цените за закуп на рекламните паноа и билборди. Од ДИК потсетуваат дека крајниот рок за поднесување кандидатски листи за локалните е на 14-ти септември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top