четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Ниту го сака, ниту на друга го дава-после преписката на Ана со Лукас, Соња му упати жестока порака на Дарко!

Изгледа дека помпата околу бурната љубовна заврзлама на релацијата Лукас-Соња-Ана Севиќ-Дарко Лазиќ, никако не стивнува. Откако пред неколку дена испливаа пораките која Ана Севиќ му ги праќала на Лукас, уследи уште едно неочекувно случување.

Соња, се уште законската сопруга на Аца Лукас кога слушнала дека Ана му праќала пораки на Аца, решила да превземе драстичен чекор и му упатила порака на Дарко Лазиќ. Наводно не штедела на пцости, па на детален начин опишала што ќе и направи на сопругата на Дарко, ако не се одалечи од Аца.

И како во добра теленовела, односот на фолкерот и неговата сопруга продолжува, а останува да видиме кој кому ќе ја упати следната порака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top