четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

УЈП ја објави десеттата листа на должници

Вкупно 4.539 физички и правни лица се најдоа на осмата листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП).
Нивните долгови се доспеани до 31.04.2017 и неплатени до 31.07.2017 година, по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.
Физичките лица и самостојните вршители на должност што се најдоа на оваа листа имаат долг повисок од 120.000 денари, додека кај правните истиот надминува 300.000 денари.
За да проверите дали и вашето име и презиме се наоѓа на оваа листа, кликнете на овој линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top