недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Лекар пропишал необична терапија на четиригодишно дете

Наодот на еден лекар од Бар и пропишаната терапија на пациентката предизвикаа внимание во јавноста откако фотографија од дијагнозата се појви на социјалните мрежи.
Лекарот-специјалист на четиригодишно девојче кое се јавило на лекат поради повреда на раката, му пропишал сладолед и контрола по потреба. Во извештајот се јаведува дека девојчето го повредило палецот на десната рака на врата.
И како то бива, додека едни се смеат на духовитоста на лекарот и ја одобруват, има и такви кои ја критикуваат и се сомневаат во неговата стручност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top