недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Објавено промотивното видео за филмот посветен на легендарната Грејс Џоунс

Наскоро стигнува филмот за Грејс Џоунс, една од најголемите музичарки кои ја одбележија њујоршката сцена.

Најпозната како музичарка, но еднакво успешна и како модел и актерка, оваа икона на уметноста заслужи да се сними филм по неа во кој засекогаш ќе бидат забележани нејзиното дело и лик. Режијата е на Софи Фајнс.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top