понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 19 ново

Објавено промотивното видео за филмот посветен на легендарната Грејс Џоунс

Наскоро стигнува филмот за Грејс Џоунс, една од најголемите музичарки кои ја одбележија њујоршката сцена.

Најпозната како музичарка, но еднакво успешна и како модел и актерка, оваа икона на уметноста заслужи да се сними филм по неа во кој засекогаш ќе бидат забележани нејзиното дело и лик. Режијата е на Софи Фајнс.

 

Top