недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Загребскиот пијано квинтет на „Охридско лето“

Загребскиот пијано квинтет вечер ќе одржи концерт во црквата „Св. Софија“, во рамки на фестивалот „Охридско лето“.

Ќе настапат музичарите Илин-Диме Димовски на контрабас, Федерико Ловато-пијано, Хрвоје Филипс – виола, Никола Јовановиќ – виолончело и Алина Губајдулина на виолина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top