петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Бифтек и лосос – менито на фудбалерите на Манчестер пред вечерашниот меч

Штабот на Манчестер Јунајтед  во Скопје немале некои специфични барања во однос на храната за фудбалерите од нивниот тим.  За нив најважно било храната да е свежа и со ниска масленост.

На списокот на јадења кои сакаат да ги има во хотелот се: бифтек, лосос, многу видови на пасти, туна, најразлични видови овошје и зеленчук…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top