среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

„Збеснале“ затоа што палачинките не им биле доволно благи

Полицијата во францускиот крајбрежен град Трегастел била принидена да се справува со двајца лути гости на едно локалното кафуле, кои не биле задоволни со количеството шеќер во палачинките што ги конзумирале.

Иако го изеле порачаниот десерт и ја платиле сметката, двете млади жени почнале да им се закануваат на вработените незадоволни од блажината на палачинките.

– Тие беа многу агресивни и се закануваа дека ќе ги искршат прозорците на угостителскиот објект, соопшти локалната полиција на својата страница на Фејсбук.

Сопствникот на локалот и другите гости не успеале да ги смират жените, па морала да интервенира и полицијата.

Локалните медиуми јавија дека против двете незадоволни гостинки не е покрената никакава постапка

Top