среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Славниот Црногорец ѝ помогнал, не би постигнала вртоглава популарност без него

Долгогодишната пејачка кариера на најголемата балканска ѕвезда Цеца, богата со бројни хитови за сите времиња ја обележа фолк сцената.

Во текот на работата соработувала со бројни музички експерти.

Интересно е тоа што два нејзинит хита „Уснуле лепотице“ и „Знам“, кои таа и ден денес ги изведува на концертите ги напишал нејзиниот колега Ненад Књежевиќ Кнез.

Top