недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Погледнете како звучи детскиот хит „Марионка“ изведена после 25 години! (Видео)

И после две ипол децении, децата се уште ја слушат во градинките ширум Македонија песната „Марионка’’ на струмичанецот Васил Гарванлиев. Погледнете како после 25 години Гарванлиев ја изведува песната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top