недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 54 ново

Пожар во Поречието, жителите бараат помош (видео)

Пламени јазли беснеат низ цела Македонија. Најкритично е во Поречието, кај селото Могилец каде пожарот излегува од контрола. Овие фотографии и снимка испратени до нашата редакција покажуваат дека ситуацијата е сериозна и под итно е потребна помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top