сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 86 ново

Врвно достигнување на архитектурата во Тетово (ФОТО)

Навиканти сме да гледаме секакви архитектонски решенија кои се одговор разни општесдтвени предизвици: имотни односи, инаети, светогледи, но и тесногледи. Барем во овој случај забележан во Тетотво. Токио пристигнало во Тетово, со оглед на тоа што во пренаселеното Токио луѓето го решаваат станбеното прашање барајќи спас во височина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top