недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Во автобуска несреќа во Турција се повредени 26 туристи

Најмалку 26 лица се повредени при несреќа на туристички автобус во Турција, пренесе агенција ТАСС, повикувајќи се на турската телевизија ХаберТурк.

Според податоците на телевизискиот канал, несреќата се случила во округот Кајсери во јужна Турција. Туристите, чија националност не се прецизира, патувале од Адана кон водопадите Капузбаши.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top