недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 36 ново

И денеска нè очекува пекол

Утринската температура се движи од девет до 19, а дневната од 30 до 37 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопјe и околината ќе биде сончево и топло со слаба облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура се движи до 17, а дневната ќе достигне до 35 степени.

За време на викендов како и во наредната седмица следува стабилно, сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела кога дневната температура на воздухот ќе достигне до 40 степени.

Во недела и понеделник попладне во западните делови ќе има услови за ретка
појава на краткотраен дожд со грмежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top