недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 37 ново

Се појави боксирачот: Ова е клучниот доказ за убиството на Закинтос

Адвокатот кој ги застапва Србите обвинети за претепување до смерт на американскиот турист Бакари Хендерсон на Закинтос вели дека сите кои на ваков или онаков начин се поврзани со овој случај зборуваат за метален боксирач, за кој се смета дека ги предизвикал смртоносните повреди во тепачката.

Курир.рс објави фотографии на кои се гледа како сопственикот на клубот му предава нешто на Амир од обезбедувањето.

На првата слика наводно Амир бара од сопственикот на клубот нешто да му даде, а на втората фотографија се гледа дека сопственикот на клубот му пружа нешто црно од џебот. За тоа се мисли дека е боксирачот, но се уште нема сведоци кои ќе го потврдат тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top