среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 86 ново

Кога Лепа Брена ќе запее Јовано Јованке (видео)

Познатата српска фолкерка Лепа Брена во Свети Наум во Охрид ги пее познатите македонски песни Јовано Јованке и Битола мој роден крај…

Top