четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Кога Лепа Брена ќе запее Јовано Јованке (видео)

Познатата српска фолкерка Лепа Брена во Свети Наум во Охрид ги пее познатите македонски песни Јовано Јованке и Битола мој роден крај…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top